Profilaktyka

Zabieg higienizacji

Skaling to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu złogów nazębnych ( płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego) ze wszystkich powierzchni zębów, powstałych w wyniku mineralizacji płytki nazębnej.

Złogi nazębne ( kamień nazębny) należy usuwać min. 2 razy w ciągu roku, jednak w dużej mierze zależy to od indywidualnych potrzeb . Bakterie występujące w płytce nazębnej lub kamieniu powodują toksyny niszczące dziąsła oraz przylegającą kość. Zaniechanie może doprowadzić do chorób dziąseł ( zaczerwienienie, krwawienie) przyzębia a nawet rozchwiania i utraty zębów. Jest to zabieg bezbolesny. W niektórych przypadkach takich jak nadwrażliwość zębów podajemy znieczulenie miejscowe dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu.

Piaskowanie jest to zabieg polegający za usunięciu przebarwień i osadów nazębnych, powstałych na skutek osadzenia się barwników zawartych w kawie, herbacie, sokach i niektórych pokarmach a przede wszystkim w dymie papierosowym , które mogą zostać usunięte za pomocą profesjonalnej piaskarki- urządzenia , które pod ciśnieniem oczyszcza zęby mieszaniną proszku z wodą.Elementem uzupełniającym jest polishing zabieg polegający na polerowaniu powierzchni zębów oraz fluoryzacja wzmacniająca odporność na działanie próchnicy.Profesjonalne oczyszczenie zębów jest istotnym zabiegiem profilaktycznym w zapobieganiu próchnicy zębów i chorobom przyzębia. Po zabiegu pacjenci doznają przyjemnego odczucia świeżości i czystości.